Matura Speaking już do pobrania

Aplikacja przeznaczona dla uczniów przygotowujących się do ustnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego jest już w sklepie Google Play.

Matura Speaking składa się z dwóch modułów, odpowiadającym dwóm z trzech zadań na ustnym egzaminie maturalnym.

Moduł: „Rozmowa z odgrywaniem roli” ma formę głosowego komunikatora, wykorzystującego technologię przetwarzania i rozumienia języka naturalnego (Natural Language Processing i Natural Language Understanding). Dzięki tym technologiom, aplikacja skutecznie symuluje rolę egzaminatora, co umożliwia ćwiczenie dialogów maturalnych bez interlokutora. Dodatkowo informuje ucznia, które części zadania zrealizował.

Moduł „Opisywanie ilustracji” umożliwia ćwiczenie drugiego zadania maturalnego, polegającego na opisie kluczowych elementów zdjęcia. Początkowo wyświetlone zdjęcie jest czarno-białe ale podczas ich opisywania podświetlają się na kolorowo, sygnalizując użytkownikowi, że zostały prawidłowo rozwinięte.

Matura Speaking nie jest naszą pierwszą aplikacją. Od prawie dziesięciu lat tworzymy różne aplikacje edukacyjne i gry w ramach pozalekcyjnych zajęć kółka School Lab. Tym razem jednak, uczniowie nie uczestniczyli w programowaniu; w pisaniu kodu źródłowego aplikacji, ale ich zadanie polegało na wprowadzaniu danych do algorytmu. Wykonując zadania maturalne, odpowiedzi uczniów posłużyły jako wzór, dzięki któremu algorytm uczył się jak prawidłowo prowadzić rozmowę.

Matura Speaking jest dostępna na urządzenia z systemem Android i można ją pobrać KLIKAJĄC TUTAJ.