School Lab to kółko szkolne rozwijające umiejętności z zakresu programowania, grafiki i języka obcego.

Kółko działa w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju i jest realizowane przede wszystkim na zajęciach pozalekcyjnych. Wspólnie z uczniami stworzyliśmy już wiele aplikacji edukacyjnych na urządzenia przenośne i realizowaliśmy filmy animowane,  nagradzane w ogólnopolskich konkursach. Działania tego typu rozwijają w uczniach kreatywność, poprawiają zdolność logicznego myślenia oraz poszerzają kompetencje językowe.

Dzień Godziny Tematyka
Poniedziałek 13:30 - 14:15 Remedial English
Wtorek 8:00-8:45 Grafika / Programowanie
Wtorek 13:30 - 14:15 Remedial English (klasa IIb)
Piątek 8:00-8:45 j. angielski (matura rozszerzona)

Wkład uczniów

Emilia użyczyła głosu do wideo-realizacji dialogu maturalnego. Jest też autorką obrazu, którego skan zostanie (w kwietniu 2019) wyniesiony na orbitę dzięki satelicie KRAKsat. Emilia zaprojektowała też trójwymiarowe modele molekuł, które następnie były użyte do animacji objaśniającej doświadczenia fizyczne.

Jest współautorem gry komputerowej LBL Racer

Jest współautorem gry komputerowej LBL Racer

Jest współautorem gry komputerowej LBL Racer

Kamila jest współautorką gry komputerowej LBL Racer. Zaprojektowała też trójwymiarowe modele molekuł, które następnie były użyte do animacji objaśniającej doświadczenia fizyczne.

Jest współautorem gry komputerowej LBL Racer

Kinga jest laureatką ogólnopolskiego konkursu filmowego „Ekoanimacje”. Jest także współautorką animowanego spotu kampanii społecznej, upamiętniającego stuletnią rocznicę odzyskania przez Polski niepodległości. Spot ten był emitowany w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Oliwia jest współautorką animowanego spotu kampanii społecznej, upamiętniającego stuletnią rocznicę odzyskania przez Polski niepodległości. Spot ten był emitowany w Biłgorajskim Centrum Kultury.