Plany do końca roku szkolnego

Pandemia COVID 19 całkowicie sparaliżowała prace School Lab. Tuż po naszej zapowiedzi maturalnego chatbota ASIJA byliśmy zmuszeni zawiesić swoją działalność ze względu na zdalne nauczanie. Nie udało nam się również wznowić swoich prac wraz z początkiem roku szkolnego 2021/2022. Przyszłość SL jeszcze do niedawna stałą pod znakiem zapytania. Jednak ze względu na zmiany zachodzące w edukacji takie jak wprowadzanie interdycyplinarnego nauczania i priorytety STEM (czyli to, czym nasza grupa zajmowała się jeszcze przed pandemią), widzimy, że nasze kółko edukacyjne jest potrzebne.

Naszym ostatnim zrealizowanym projektem były gry kulturowe Culture Games, organizowane w ramach Dnia Języka Obcego w KLO w Biłgoraju. Pierwszym zaplanowanym projektem jest kolejna edycja gier kulturowych. Odbędzie się ona 20 kwietnia w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Biłgoraju.

Kolejnym zaplanowanym projektem do zrealizowania w tym roku szkolnym jest kontynuacja maturalnego chatbota ASIJA. Czyli agenta sztucznej inteligencji wykorzystującego technologie przetwarzania języka naturalnego, którego celem jest ćwiczenie maturalnych rozmów sterowanych. NLP (Natural Language Processing), czyli przetwarzanie języka naturalnego, to technologia, w którą będziemy najczęściej wykorzystywana w dalszych pracach naszego zespołu.

Oprócz wyżej wymienionych planów, będziemy również sukcesywnie publikować materiały służące do samodzielnej nauki, filmiki edukacyjne, oraz materiały dodatkowe.

Mamy nadzieje, że ani sytuacja epidemiologiczna, ani wojna za naszą wschodnią granicą, nie powstrzyma nas po raz kolejny przed zaplanowanymi przez nas działaniami.